ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ "Виховний простір - Харківщини"
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDZ29vSkF1MXVoTTA
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDYVhtemhSMGFRU0E
Метою проекту є створення єдиного виховного простору Харківської області як ефективного механізму виховання особистості.
День Соборності України
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDZ29vSkF1MXVoTTA
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDYVhtemhSMGFRU0E
Метою проекту є створення єдиного виховного простору Харківської області як ефективного механізму виховання особистості.
Завдання проекту:
- створити ефективну систему виховання у дітей дошкільного та шкільного віку любові до Батьківщини, рідного краю, популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь через активні форми і методи навчання та виховання;
- сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між людьми, вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та сучасного мистецтва, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; культивуванню кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережливого ставлення до природи;
- забезпечити застосування сучасних форм і методів превентивної освіти, формування здорового способу життя, фізичного розвитку і культури;
- стимулювати педагогічні колективи, батьків учнів, громаду до продуктивної взаємодії у сфері виховання дітей та учнівської молоді.
Учасники проекту: учні, вихованці, педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів Харківської області.
Беремо активну участь у проекті, як учні і педагогічні працівники Харківщини!!!
День народження
День народження - щасливе свято дитинства!
Як приємно святкувати його в колі однокласників.
Як приємно святкувати його в колі однокласників.
Вітаємо Ангеліну і Діану!!!
День Соборності України
(Виховний захід)
Мета.
Розширювати і поглиблювати знання
учнів про історичний факт злуки українського народу, його значення;
прищеплювати повагу до минулого Батьківщини, поняття громадянськості, розвивати у дітей
прагнення бути свідомим громадянином України і її патріотом, виховувати любов
до рідного краю, його традиції і обрядів, формувати громадянські якості: патріотизм,
людяність, доброту, милосердя,
працьовитість.
Обладнання. Національна символіка, мапа
України, музичні записи, проектор.
Хід заходу
І Повідомлення теми і мети заходу
-
Сьогодні
ми поговоримо про нашу славну Батьківщину, яка називається… (Україна). Ви дізнаєтесь
більше про нашу країну. Підготуватися до нашого заходу мені допомогли учні
нашого класу, які об’єдналися у групи: «Поети», «Історики», «Дослідники», «Спостерігачі»,
«Художники».
(На дошці плакат: «Пізнай свій
край, себе, свій рід, свій народ, свою землю - і ти побачиш шлях у життя.
Г.Сковорода» і малюнки на тему «Моя соборна Україна», які
виконала група «Художники»)
ІІ. Виступ групи «Історики»
Учні (по черзі)
1.
День
Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення
Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної
Республіки, що відбулося в 1919 році.
2.
Офіційно
в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні
«…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і
Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної)
української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності
України» від 21 січня 1999 року № 42/99
3.
У
цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулася рівно на рік раніше
22 січня 1918 р. – проголошення повної незалежності Української Народної
Республіки.
4.
Деякий
час, День соборності на офіційному рівні було скасовано. Однак 13 листопада
2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.
5.
Все,
що мріялось віками,
Сповнилось, настало!
«Ще не вмерла Україна» -
Гордо прозвучало.
Гімн – це найголовніша пісня України.
Слухати його потрібно стоячи мовчки, з гордо піднятою головою. Автор слів
- Павло Чубинський, композитор – Михайло
Вербицький. (Лунає гімн України)
ІІІ. Виступ групи «Поетів» (діти розповідають
вірші, які склали самі)
1. Україна моя – це
сонце!
Україна моя – це
квіти!
Україна моя - це
трави!
Треба ніжно її
любити,
Від біди і горя
зберегти!
І вона допоможе
нам з тобою
По землі
щасливими іти.
(Юдахіна Дар’я)
2.
Вранці мама поцілує
і
піду до школи я.
А навколо моя рідна
і
квітучая земля.
(Мірошниченко Марія)
3.
Сяє сонечко у небі.
Вітерець хмарки
ганяє.
Пташка весело
співає.
Котик носика
вмиває.
А мене моя
матуся
Вранці в школу
проводжає!
(Купін Нікіта)
4.
Я стану скоро доросла.
(та кажуть, що я вже
стала)
Небо зроблю блакитним…
Погляньте чому .
Хіба ви дорослі не
бачите?
Яке небо над вами?
Які чорні хмарочки
виснуть?
Над нами дітками
вашими.
Хіба ми киснем дихаємо?
Ні – це бруд погляньте…
Що робити не знаєте?
Чекайте! Я скоро стану
доросла.
І дітям своїм не дам
Дихати повітрям таким
(Лещенко Діана)
5.
Хіба ми говоримо?
Ні!
Ми співаємо!
Мова
у нас чарівна.
«Лошатко»,
«дівчина»,
«кохання»,
«лелека»
«Будь
ласка!» «Бажаю добра!»
Кращої
мови у світі немає,
Тому
що ця мова - моя!
(Малишко Данило)
(Виконання пісні «Я люблю у лузі квіти» Г. Чубач
ІV. Виступ групи «Дослідники»
Учні (по черзі)
- Видатні українські письменники, поети – Тарас Григорович
Шевченко, Леся Українка, Іван Якович Франко, Григорій Савич Сковорода…
- Видатні композитори – Микола Віталійович Лисенко, Сергій
Сергійович Прокоф’єв. Лікар, хірург – Микола
Михайлович Амосов.
- Конструктор, творець ракет, супутників – Сергій Павлович
Корольов. Співачка – Клавдія Іванівна Шульженко.
- Видатний футболіст і тренер – Валерій Васильович
Лобановський. Боксери – брати Клички. Гімнастка – Лілія Подкопаєва.
Вікторина «Моя Батьківщина – Україна»
1. Як називається Гімн України?
2. Хто є автором слів Гімну України?
3. Назвіть композитора, який поклав музику і твір став гімном.
4. Столиця України?
5. Президент України?
6. Відома річка України?
7. Які моря є на території України?
8. Які гори є на території України?
9. Відомий лікар, хірург України?
10. Відомі письменники, поети?
11. Відомий конструктор, творець ракет?
12. Якого кольору наш прапор?
(Виконання таночку «Їхав козак за Дунай»)
V.
Виступ групи «Спостерігачі»
Учні (по черзі)
- Щоб наша країна розвивалася, кожна людина повинна старанно
працювати. А в нашому селищі існує багато професій.
- В поліклініці працюють лікарі. (Слайд 1.)
- В магазинах виконують свою роботу продавці. (Слайд 2.)
- В школах навчають дітей вчителі. (Слайд 3.)
- В перукарнях обслуговують перукарі.(Слайд 4.)
- Але головну професію нашої маленької Батьківщини мають
люди, які добувають газ. (Слайд 5.)
Учитель.
-
Віримо,
що територіальна цілісність України навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо
бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти
величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної
України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею
загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви
покладено на вівтар незалежності, соборності, державності.
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі,
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти на землі.
Учитель.
-
Діти, ви
є нащадками славних українців. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен
з вас своїми вчинками і добрими справами
доведе, що наша країна найкраща.
Заняття №1
(виховна година)
Тема.
Знайомство
Мета:
вчити дітей розповідати про свої захоплення і більше дізнаватися про своїх
однокласників, встановлювати правила заняття; розвивати уміння слухати, чітко
формулювати думку; вільно проявляти
себе, створювати невимушену атмосферу. Виховувати доброзичливість і повагу один
до одного.
І.
Розминка
Діти
сідають у коло.
1. Розповідь
ведучого
-
На першому занятті ми з вами ближче
познайомимось, а саме більше дізнаємось один про одного.
2. Вправа
«Розкажи про себе»
-
У мене в руках чарівний м’ячик. Він
допомагає людям бути щирими і сміливими. Зараз ми будемо передавати його по
колу і кожний, в руках якого він опиниться, буде називати своє ім’я і
розповідати нам, що він любить більш за все. Я почну, а той хто сидить зліва
від мене продовжить.
-
І так, я – Ольга Миколаївна. Більш за
все я люблю відпочивати із своєю родиною біля річки.
Далі
розповідають діти.
3. Вправа
«Оплески»
-
Встаньте ті, хто вміє грати у футбол. А
ті хто залишилися сидіти поаплодуйте.
-
Встаньте ті, хто вміє грати на
фортепіано.
-
Встаньте ті, хто вміє дивитися
мультфільми.
ІІ.
Основна частина
- Вправа
«Прийняття правила»
-
А тепер діти ми з вами приймемо правила,
за якими будуть проходити наші заняття. (Правила прописуються на великому
аркуші паперу і нагадуються перед кожним заняттям. Якщо хтось порушує їх, то
вводяться санкції. )
Приклад санкції:
1) вийти
з кола на 5 хв.;
2) сісти
в хула хуп (гімнастичне коло) і заспокоїтися та зосередитися;
3) не
приймати участь у наступній вправі.
- Вправа
«Наш клас»
1) Малювання
себе
-
Намалюйте себе в вигляді тварини,
рослини, дерева або якогось предмета.
2) Обговорення
робіт
3) Ватман
«Наш клас»
-
Наклейте свої образи на великий ватман
під назвою «Наш клас»
ІІІ.
Розминка
Вправа
«Гра у сніжки»
Лунає
музика Струве «Весела гірка»
-
Давайте пограємо у сніжки. Щоб зліпити
сніжку, треба нахилитися, схопити обома руками сніг, зліпити його у сніжку,
розпрямитися та кинути сніжку різким рухом. Розбийтеся на дві команди. Тільки в
голову не цілити. Робимо це весело і радісно. (Імітація гри у сніжки).
IV. Рефлексія
-
Що ви відчували, коли вам аплодували?
-
Яка вправа сподобалась?
-
Які кольори ви хотіли б додати на
ватмані «Наш клас»?
При підготовці до занять, використовувала матеріал, наданий під час
тренінгових занять у Центрі практичної психології «РОЗРАДА» :
-
Ситуація з допомогою жертвам
насильства в Україні в період
військового конфлікту - кандидат психологічних наук В. Бондаровська
-
Особливості групової роботи з батьками –
педагог О. Куриленко
-
Робота з внутрішніми ресурсами –
психолог-консультант Т. Кульбачка
- Представлення програми «Школа толерантності»
- психолог-консультант
О.
Возіянова
-
Методики психологічної роботи з дітьми – психолог О. Шапарь (ГО "Жіноча Сила України")
- Як допомогти родинам, що мають проблеми в сім‘ї і звертаються в служби в справах дітей з метою забезпечення прав батьків на виховання дитини - психолог Ю. Юр
«Мета виховання дитини – формування її як особистості, що буде допомагати створенню демократичного суспільства і сама буде активно в ньому діяти.» В. Бондаровська.
- Як допомогти родинам, що мають проблеми в сім‘ї і звертаються в служби в справах дітей з метою забезпечення прав батьків на виховання дитини - психолог Ю. Юр
«Мета виховання дитини – формування її як особистості, що буде допомагати створенню демократичного суспільства і сама буде активно в ньому діяти.» В. Бондаровська.
-
Прийоми тілесної терапії – психолог О.
Вержиківська (ГО "Жіноча Сила
України")
-
Як
допомогти родинам, що мають проблеми в сім‘ї і звертаються в служби в справах
дітей з метою забезпечення прав батьків на виховання дитини - психолог Ю. Юр
«Мета виховання дитини – формування її як
особистості, що буде допомагати створенню демократичного суспільства і сама
буде активно в ньому діяти.» В.
Бондаровська.
Розвиток толерантних стосунків
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDa2duanVxT19wNG8
Презентація до теми: "Розвиток толерантних стосунків"
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDWjg0dHNHbE5oZDg
Презентація до теми: "Розвиток толерантних стосунків"
https://drive.google.com/open?id=0B9D3rfH-XJtDWjg0dHNHbE5oZDg
«Козацькому роду нема переводу»
(Сценарій свята до 14 жовтня)
Лунає пісня «Україна – це ми»
Лунає пісня «Україна – це ми»
Учениця (Мірошниченко М.)
Україна – це небо блакитне,
А в тім небі зірки золоті,
Сяють нам з високості привітно
Ці два кольори, ніжні й прості.
Учениця (Корсун А.)
Україна – це жовта пшениця
І блакитні волошки у ній.
Гей, як любо кругом – подивися! –
В тій країні коханій моїй!
Учениця (Лещенко Д.)
Буває, часом сліпну від краси!
Спинюсь, не тямлю,
Що воно за диво -
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як є, - дорога, явори,
Усе моє, все зветься – Україна.
Учениця (Кравченко А.)
Сьогодні свято всіх зустріне,
Сьогодні все козацтво тут.
І в цьому залі радість лине
Козацькі ігри всіх нас ждуть.
Сьогодні свято всіх зустріне,
Сьогодні все козацтво тут.
І в цьому залі радість лине
Козацькі ігри всіх нас ждуть.
Учениця (Момот М.)
Що говорить вам слово «козак»
- Це крилате горде слово?
Чом завжди буває так,
Що світлішає від нього?
Учениця (Костюченко С.)
Козаки - це сильні люди!
Козаки – безстрашні люди!
Козаки -
борці за волю!
За народну щасливу долю!
За народну щасливу долю!
Козак - герой народу України.
Козакувати - справа не проста.
Коли державу відбудуєм,
Красою слава запалає золота.
Козакувати - справа не проста.
Коли державу відбудуєм,
Красою слава запалає золота.
Ведучий. День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.
Ведучий.
.Ну що ж, давайте і ми сьогодні постараємося бути сміливими, кмітливими, як наші славні предки - козаки запорозькі. Жили козаки
куренями. Йдучи в бій, кожен курінь вибирав собі отамана. Порадьтесь,
хлопці, хто буде у вас курінним отаманом.
(Вибір отаманів)
Ведучий . Хороших хлопців вибрано. Хлопці - отамани, ви маєте дбати про козаків свого куреня. Тому перший конкурс перевірить, який отамана сильніший.
(Вибір отаманів)
Ведучий . Хороших хлопців вибрано. Хлопці - отамани, ви маєте дбати про козаків свого куреня. Тому перший конкурс перевірить, який отамана сильніший.
Конкурс 1. «Надування кульки»
Конкурс 2. « Курінь»
Конкурс 2. « Курінь»
Конкурс 3. « На
конях у дозорі»
Ведучий Кінь для козака - вірний товариш.
Тому наступне змагання «На конях у дозорі».
Конкурс 4.
«Дно бочки»
Ведучий
Ведучий
Потрібно
випити швидко чай, не розливши.
(Журі підводить підсумки попередніх змагань).
Ведучий Який козак не любе відпочити, пограти, заспівати та ще й затанцювати.
Конкурс 5.«Кульки за спиною»
Ведучий Про хоробрість козаків ходили легенди. Ніхто не міг протистояти їм у рукопашному двобої. У кожного учасника по дві повітряні кульки, які прив'язані за спиною. Виграє той, хто свої збереже. За цей конкурс команд
Конкурс 6. «Склади слово»
Ведучий Слово «козак» означає вільний, тому команді завдання викласти з сірників слово козак. Хто швидше це зробить, той отримає 5 балів.
Конкурс 7. «Пройти по лінії»
Ведучий. Козаки , щоб протистояти ворогам, а тому наступний конкурс «Надування кульок». Виграє , яка швидше надує найбільшу кульку. За це вона отримає 5 балів.
Конкурс 8. «Бій півнів»
(Журі підводить підсумки попередніх змагань).
Ведучий Який козак не любе відпочити, пограти, заспівати та ще й затанцювати.
Конкурс 5.«Кульки за спиною»
Ведучий Про хоробрість козаків ходили легенди. Ніхто не міг протистояти їм у рукопашному двобої. У кожного учасника по дві повітряні кульки, які прив'язані за спиною. Виграє той, хто свої збереже. За цей конкурс команд
Конкурс 6. «Склади слово»
Ведучий Слово «козак» означає вільний, тому команді завдання викласти з сірників слово козак. Хто швидше це зробить, той отримає 5 балів.
Конкурс 7. «Пройти по лінії»
Ведучий. Козаки , щоб протистояти ворогам, а тому наступний конкурс «Надування кульок». Виграє , яка швидше надує найбільшу кульку. За це вона отримає 5 балів.
Конкурс 8. «Бій півнів»
Вишиванки
(Дівчатка демонструють свої вишиваночки)
(Рись В.)
Я встану рано – вранці, на світанку,
Як спалахне на квіточці роса.
Вдягну найкращу в світі вишиванку
І оживе, засвітиться краса.
(Смолка А.)
В промінні сонця і моя сорочка
У рунах, в квітах зразу оживе…
З чарівних квітів я сплету віночка
Й над світом щира пісня попливе.
(Сапелка А.)
Сорочка, що матуся вишивала,
Сердечко гріє, душу веселить.
Бо ж мама щастя – долю закликала.
Цей оберіг в житті нас захистить
Ведучий Наступне наше змагання «Бій півнів». По одному козаку від куреня. На підлозі накреслене коло. Стрибаючи на одній нозі, потрібно випхати один одного за коло
Ведучий Затяжні військові походи виснажували козаків. Стомлені, вони поверталися в Січ, у свої затишні курені. Там їх чекала свіжозварена каша
Ведучий. Де там козацька каша ? ще не пригоріла?
Ведучий Кашу зготували, то ж і скоштувати пора!. А тому
зараз позмагаємось у конкурсі
Конкурс 9. «Хто швидше
з’їсть кашу». Неси- но дівчино кашу!
(дівчина приносить дві миски каші, виходять по одному учаснику від команди)
Ведучий Підведемо підсумки наших змагань . Увага всім учасникам. Слово надається суддям змагань. Нагороджується курінь - переможець.
(дівчина приносить дві миски каші, виходять по одному учаснику від команди)
Ведучий Підведемо підсумки наших змагань . Увага всім учасникам. Слово надається суддям змагань. Нагороджується курінь - переможець.
Учениця (Шевченко А.)
Хай, добрі люди,
Вам
щастя буде! Хай буде
доля
На всі роздолля! І до того літ багато
На любов і згоду. Хай не буде переводу Козацькому роду!
На всі роздолля! І до того літ багато
На любов і згоду. Хай не буде переводу Козацькому роду!
Учениця (Юдахіна Д.)
Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки є - народом -
Українським, в Україні
Українським, в Україні
Дуже гарні вірші. Відчувається, що писали майбутні поети.
ВідповістиВидалитиДякуємо за приємні слова випускниці нашої школи.
ВідповістиВидалитиочень красиво Ольга Миколаивна
ВідповістиВидалити